Tłumacz polsko niemiecki Warszawa

Tłumacz polsko niemiecki przysięgły Warszawa – Paweł Gromolak. Jestem tłumaczem przysięgłym języka niemieckiego od 31.12.2001 r. Ukończyłem filologię germańską na Uniwersytecie Wrocławskim (1996 r.). W 2000 r. zostałem magistrem prawa na Uniwersytecie Europejskim Viadrina/ Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Specjalizuję się w tłumaczeniach prawniczych, ekonomicznych, technicznych. Moje biuro zlokalizowane jest w Warszawie, przy ul. Wańkowicza 2/13b, 02-796 Warszawa (150 od stacji metra Kabaty). Zapraszam do skorzystania z moich usług w zakresie profesjonalnych tłumaczeń polsko niemieckich i niemiecko polskich.

Tłumacz polsko niemiecki Warszawa
Tłumacz polsko niemiecki Warszawa – Paweł Gromolak

Tłumacz polsko niemiecki Warszawa – zakres usług

Poniżej znajdą Państwo zakres usług, które wykonuję. To nie jest kompletny lub zupełny zbiór, a jedynie zarys obszarów, w których się na co dzień poruszam. Tłumacz polsko niemiecki Warszawa Paweł Gromolak może dla Państwa wykonać przekłady dotyczące m.in. takich dziedzin życia, jak np:

 • prawo (dokumenty prawne i prawnicze, akty notarialne, umowy, pełnomocnictwa i inne)
 • biznes i finanse (sprawozdania finansowe, dokumenty podatkowe, rachunek zysków i strat itd.)
 • nauka, technologia i przemysł (tłumaczenie poświadczone lub zwykłe artykułów naukowych, dokumentacji technicznej, instrukcji obsługi, tłumaczenie ustne z obsługi maszyn lub programy komputerowego)
 • edukacja (przekład materiałów dydaktycznych, ustne symultaniczne tłumaczenie wykładów, konferencji, sympozjów)
 • literatura i sztuka (tłumaczenie książek, artykułów, poezji, sztuk teatralnych, napisów do filmów)
 • turystyka i sprawy migracyjne (dokumenty dyplomatyczne, umowy międzynarodowe, wizy, paszporty, wnioski azylowe, dokumenty związane z pobytem czasowym lub stałym w danym kraju, zezwolenia na pracę)
 • pośrednictwo kulturowe (w sytuacjach, w których osoby niemieckojęzyczne potrzebują pomocy w kontaktach z polskimi instytucjami lub organizacjami)
 • medycyna (tłumaczenie recept, dokumentacji medycznej, zaleceń lekarskich, wyników badań, raportów medycznych, instrukcji obsługi specjalistycznych maszyn)
Tłumacz polsko niemiecki Warszawa
Tłumacz polsko niemiecki Warszawa podczas pracy w biurze tłumaczeń Text-Service.

Tłumacz przysięgły polski niemiecki Warszawa – adres biura tłumaczeń

Poniżej znajdą Państwo dokładny adres biura tłumaczeń. Mój lokal znajduje się na warszawskich Kabatach (Ursynów) – 150 metrów od stacji metra „Kabaty”. Tłumacz przysięgły polski niemiecki Warszawa – Paweł Gromolak. Zapraszam do skorzystania z moich usług – wykonuję tłumaczenia pisemne (tłumaczenia zwykłe oraz tłumaczenia poświadczone) oraz ustne (zwykłe, uwierzytelnione, zdalne). Tłumaczenia pisemne również mogą odbywać się zdalnie – nawet te w formie przysięgłej. Takie dokumenty opatrzone są kwalifikowanym podpisem elektronicznym.

Adres biura tłumaczeń języka niemieckiego: ul. Wańkowicza 2/13b, 02-796 Warszawa

e-mail: pawel.gromolak@gmail.com

tel. +48 509 099 866

Tłumacz polsko niemiecki Warszawa Kabaty
Zdjęcie przedstawia biuro Text-Service Paweł Gromolak zlokalizowane na warszawskich Kabatach.

Tłumaczenia przysięgłe niemiecko polskie Warszawa

Tłumaczenia przysięgłe niemiecko polskie oraz polsko niemieckie realizowane m.in. w mieście Warszawa to zarówno przekłady z języka niemieckiego na język polski oraz odwrotnie – z języka polskiego na język niemiecki. W zawodzie tłumacza przysięgłego cenię sobie kontakt z Klientami i różnorodność obszarów, z którymi mam do czynienia.

Tłumacz polsko niemiecki Warszawa

Jak zlecić tłumaczenie?

Często tłumacze przysięgli pytani są o to jak zlecić realizację przekładu. Tłumaczenie mogą Państwo zlecić osobiście w moim biurze, telefonicznie lub za pośrednictwem poczty e-mail.

Tłumacz polsko niemiecki Warszawa

Czas oczekiwania na gotowe tłumaczenie

Czas oczekiwania na gotowe tłumaczenie poświadczone lub zwykłe uzależniony jest od kilku czynników:

 • objętość tekstu źródłowego
 • trudności tekstu (jeśli jest to tekst specjalistyczny, tłumacz musi zagłębić się w określoną dziedzinę)
 • od liczby innych, zleconych tłumaczeń
 • od wyboru trybu tłumaczenia (zwykłe lub ekspres). Tłumaczenie ekspresowe realizowane jest nawet tego samego dnia, co zlecenie przekładu – np. do określonej godziny

Tłumacz polsko niemiecki Warszawa – wieloletnie doświadczenie

Jestem tłumaczem przysięgłym języka niemieckiego od ponad 20 lat (tłumacz polsko niemiecki Warszawa). Posiadam wieloletnie doświadczenie w tłumaczenie tekstów prawniczych, ekonomicznych, technicznych, dokumentów prawnych (ustawy, rozporządzenia, akty wykonawcze), dokumentów notarialnych itd. Od wielu lat współpracuję z warszawskimi kancelariami prawnymi. Posiadam dwukierunkowe wykształcenie, które pozwala mi się swobodnie poruszać w skomplikowanej prawno-ekonomicznej materii.

Tłumacz polsko niemiecki Warszawa, Paweł Gromolak

Cennik usług tłumacza przysięgłego języka niemieckiego w Warszawie

Poniżej znajdą Państwo przykładowy cennik usług tłumacza przysięgłego języka niemieckiego w Warszawie. Szczegółowa, indywidualna wycena tłumaczenia dokonywana jest po zapoznaniu się z dokumentem źródłowym (tym, z którego będzie wykonywany przekład). Wraz z wyceną usługi zostaną Państwo poinformowani o terminie realizacji tłumaczenia oraz formie w jakiej zostanie ono Państwu dostarczone.

Tłumacz polsko niemiecki Warszawa – cennik tłumaczeń

Tłumacz polski niemiecki Warszawa – cennik tłumaczeńTryb zwykły
Tryb ekspresowy
tłumaczenie polsko niemieckie pisemne zwykłe (1 str. = 1500 znaków)55 zł80 zł
tłumaczenie pisemne przysięgłe (1 str. = 1125 znaków)55 zł80 zł
tłumaczenie ustne zdalne (uzgodniony termin / 1-2 dni)300 zł / 600 zł
tłumaczenie ustne (1 blok = 4 godz. obecności tłumacza)800 zł
Tłumacz przysięgły języka niemieckiego w Warszawie – cennik | zamów nieodpłatną wycenę tłumaczenia
 1. Tłumaczenia w trybie ZWYKŁYM realizowane są w uzgodnionym terminie (np. 1-2 dni)
 2. Tłumaczenia w trybie EKSPRESOWYM realizowane są w dniu zlecenia (dokument do 3 stron) lub na następny dzień rano
 3. Powyższe ceny są cenami netto (należy doliczyć VAT 23%)
 4. Tłumaczenia ustne specjalistyczne, wymagające szczególnego zapoznania się z zakresem usługi (np. historia
  choroby przy tłumaczeniach medycznych, tłumaczenie specjalistycznych konferencji i wykładów), wyceniane są
  odrębnie.
 5. Kwota do zapłaty wynika z wiążącej wyceny, przedstawionej przez tłumacza przed przyjęciem zlecenia i
  zaakceptowanej przez klienta. Podstawą wyceny jest powyższa tabela.
 6. Tłumaczenia ustne wymagające wyjazdu łączącego się z noclegiem wyceniane są odrębnie.
 7. Przy tłumaczeniach o większej objętości lub przy dokumentach o powtarzalnej treści i dłuższych terminach
  realizacji chętnie przedstawię indywidualną wycenę.
Tłumacz polsko niemiecki Warszawa - cennik
Oferta i cennik tłumaczeń polsko niemieckich i niemiecko-polskich

Tłumacz przysięgły polsko niemiecki Warszawa – w tych dzielnicach i lokalizacjach mogą Państwo skorzystać z moich usług

Choć moje biuro tłumacza zlokalizowane jest na Kabatach (Ursynów), to pracuję na terenie całej Warszawy. Tłumacz przysięgły polsko niemiecki może dla Państwa wykonać usługi tłumaczenia m.in. w takich lokalizacjach: Kabaty, Bemowo, Ursus, Wawer, Bielany, Wesoła, Targówek, Wilanów, Ursynów, Praga, Ochota, Mokotów, Ursynów, Wola, Żoliborz, Śródmieście, Białołęka, Rembertów, Bieżanów. To właśnie w tych wszystkich lokalizacjach i dzielnicach miasta Warszawa mogą Państwo skorzystać z moich usług w zakresie profesjonalnych tłumaczeń polsko niemieckich i niemiecko polskich.

Tłumacz polsko niemiecki Warszawa

Tłumacz przysięgły języka niemieckiego Kabaty

Moje biuro tłumaczeń zlokalizowane jest na Kabatach, 150 od stacji metra Kabaty. Text-Service Paweł Gromolak – adres biura ul. Wańkowicza 2/13b, 02-796 Warszawa. Mogę dla Państwa przetłumaczyć np. akty urodzenia, dokumenty samochodowe, dokumenty potrzebne do zawarcia małżeństwa lub inne teksty z zakresu medycyny (recepty, faktury, wyniki badań, zalecenia lekarskie). Wykonuję tłumaczenia poświadczone ustne oraz pisemne. Jeśli potrzebny jest Państwu tłumacz przysięgły języka niemieckiego zlokalizowany na Ursynowie – zapraszam do kontaktu i skorzystania z moich usług.

Tłumacz polsko niemiecki Warszawa Kabaty

Tłumacz przysięgły języka niemieckiego Bemowo

Tłumaczenie dokumentów, przekłady ustne, tłumaczenie zaświadczeń lub pełnomocnictw – to przykłady tłumaczeń, które tłumacz przysięgły języka niemieckiego w warszawskiej dzielnicy Bemowo może dla Państwa zrealizować. Posiadam bogate doświadczenie w tłumaczeniu dokumentów z różnych dziedzin (m.in. dokumenty prawnicze, ekonomiczne, techniczne, usługi dla przemysłu lotniczego, odzieżowego, elektromaszynowego i hutniczego, chemicznego, farmaceutycznego).

Tłumacz polsko niemiecki Warszawa Bemowo

Tłumacz języka niemieckiego Ursus

Odpowiedź na pozew, odpowiedź na pismo procesowe, apelacja, protokół, umowa – to przykłady tłumaczeń prawniczych, którymi często się zajmuję. Tłumacz przysięgły języka niemieckiego Ursus – tutaj także jestem dostępny. Wykonuję tłumaczenia uwierzytelnione, zwykłe (niepoświadczone), w dowolnej kombinacji językowej (z języka polskiego na język niemiecki i z języka niemieckiego na język polski).

Tłumacz polsko niemiecki Warszawa Ursus

Tłumacz przysięgły języka niemieckiego Wawer

Tłumacz przysięgły języka niemieckiego w warszawskiej dzielnicy Wawer. Tłumacz przysięgły odgrywa dużą rolę w komunikacji między polskimi i niemieckojęzycznymi Klientami oraz instytucjami. Tłumacze przysięgli są nieocenionym wsparciem w procesach tłumaczeniowych prawnych, medycznych, biznesowych gwarantując, że przekład zostanie zrealizowany w 100% poprawnie.

Tłumacz polsko niemiecki Warszawa Wawer

Tłumacz przysięgły języka niemieckiego Białołęka, Wesoła

Białołęka, Wesoła – to dzielnice warszawy, w których tłumacz przysięgły języka niemieckiego Paweł Gromolak również może być obecny. Jeśli potrzebują Państwo pomocy w załatwieniu sprawy w urzędzie (w takiej sytuacji może zostać wykonane tłumaczenie ustne), jeśli notariusz lub inny urząd wymaga poświadczenia przez tłumacza przysięgłego języka niemieckiego w Wesołej lub Białołęce – zapraszam do kontaktu.

Wesoła, Białołęka – tłumacz niemiecko Polski

Białołęka, Wesoła – tłumaczenia ustne i pisemne z języka niemieckiego w Warszawie

Tłumacz polsko niemiecki Warszawa - Wesoła i Białołęka

Tłumacz języka niemieckiego Bielany

Mogą mnie Państwo znaleźć w internecie na frazę: „tłumacz przysięgły języka niemieckiego Bielany„. W pracy tłumacza przysięgłego często odwiedzam Bielany, np. przy podpisywaniu aktów notarialnych. Jeśli poszukują Państwo tłumacza na Bielanach, zapraszam do kontaktu.

Tłumacz polsko niemiecki Warszawa Bielany

Tłumacz języka niemieckiego Targówek

Targówek to jedna z dzielnic Warszawy, w której tłumacz języka niemieckiego może wykonać dla Państwa tłumaczenia przysięgłe lub nieuwierzytelnione. Przy tłumaczeniach pisemnych przysięgłych istnieje możliwość dostarczenia gotowego przekładu poprzez e-mail. Taki załącznik opatrzony jest kwalifikowanym podpisem elektronicznym i ma moc prawną równą dokumentowi fizycznemu (papierowemu), na którym jest podpis i pieczęć tłumacza.

Tłumacz polsko niemiecki Warszawa Targówek

Tłumacz języka niemieckiego Praga

Praca tłumacza przysięgłego języka niemieckiego możliwa jest również na Pradze. Praga to miejsce, w którym dokonuje się wiele czynności, przy których tłumacz przysięgły języka obcego może okazać się bardzo przydatny. Tłumacz pełni bardzo istotną rolę w takich dziedzinach, jak np. prawo, medycyna, dyplomacja, biznes. Tłumacz przysięgły niemiecki Praga wykazuje się znajomością języka niemieckiego, polskich przepisów i wymagań dotyczących pracy osoby wykonującej zawód zaufania publicznego, znajomością przepisów prawa niemieckiego i funkcjonowania tamtejszych urzędów oraz instytucji.

Tłumacz polsko niemiecki Warszawa Praga

Tłumacz przysięgły języka niemieckiego Ochota

Tłumacz przysięgły języka niemieckiego w Warszawie może również być dla Państwa obecny w dzielnicy Ochota. Jeśli potrzebują Państwo obecności tłumacza w siedzibie firmy, jeśli akt notarialny wymaga uwierzytelnienia przez pieczęć tłumacza j. niemieckiego – zapraszam do kontaktu.

Tłumacz polsko niemiecki Warszawa Ochota

Tłumacz języka niemieckiego Mokotów

Paweł Gromolak – tłumacz języka niemieckiego Mokotów. Mokotów Warszawa to kolejne miejsce, w którym tłumacz polsko niemiecki może być obecny. Jeśli mieszkają państwo na Mokotowie i nie chcą zlecać mi tłumaczenia osobiście, mogą Państwo skontaktować się ze mną telefonicznie, pod numerem +48 509 099 866 lub mailowo, wysyłając wiadomość na adres: pawel.gromolak@gmail.com

Tłumacz polsko niemiecki Warszawa Mokotów

Tłumacz języka niemieckiego Wola

Tłumacz przysięgły języka niemieckiego Wola Warszawa – tak również mogą Państwo na mnie trafić w internecie. Proces przekładu dokonywany przez tłumaczy przysięgłych wygląda następująco: nadesłany przez Państwa dokument trafia do indywidualnej analizy, przygotowywana jest wycena, określany jest termin realizacji i po akceptacji ceny oraz czasu oczekiwania tłumacz przysięgły polsko niemiecki Wola przystępuje do dokonywania przekładu na język obcy (niemiecki) lub język polski.

Tłumacz polsko niemiecki Warszawa Wola

Tłumacz przysięgły języka niemieckiego Wilanów

Jakie jeszcze dokumenty mogą zostać przetłumaczone przez tłumacza przysięgłego języka niemieckiego na Wilanowie? Tłumacz przysięgły polsko niemiecki Wilanów Warszawa – Paweł Gromolak.

 • protokół (np. protokół z posiedzenia zarządu)
 • wszelkiego rodzaju umowy
 • protokół ze zgromadzenia wspólników
 • statut spółki cywilnej
 • umowa spółki
 • rachunek zysków i strat
 • roczne sprawozdanie finansowe
 • akt notarialny

Wszelkie tłumaczenia ustne, wykonywane i zdalnie i z usługą osobistego stawiennictwa tłumacza przysięgłego w miejscu wymaganym przez charakter czynności (np. na ślubie w Urzędzie Stanu Cywilnego).

Tłumacz polsko niemiecki Warszawa Wilanów

Tłumacz przysięgły języka niemieckiego Ursynów

Jakie dokumenty polsko niemieckie lub niemiecko polskie może dla Państwa przełożyć tłumacz przysięgły języka niemieckiego zlokalizowany w warszawskiej dzielnicy Ursynów? Poniżej znajdą Państwo przykładowe dokumenty, które mogą zostać przetłumaczone:

 • akty urzędu stanu cywilnego
 • dyplom ukończenia studiów
 • świadectwo maturalne, świadectwo szkolne
 • akt ślubu, akt zgonu, akt urodzenia

Moje biuro zlokalizowane jest na Ursynowie (150 metrów od stacji metra Kabaty, 4-5 minut drogi). Zapraszam do kontaktu telefonicznego (+48 509 099 866), mailowego (pawel.gromolak@gmail.com) lub do osobistego stawiennictwa w moim biurze tłumaczeń: ul. Wańkowicza 2/13b, 02-796 Warszawa (URSYNÓW).

Tłumacz języka niemieckiego Ursynów Warszawa – Text-Service Paweł Gromolak.

Tłumacz polsko niemiecki Warszawa Ursynów
Biuro tłumaczeń polsko-niemieckich Text-Service Paweł Gromolak zlokalizowane jest na Ursynowie (Kabaty).

Tłumacz przysięgły języka niemieckiego Żoliborz

Rolą tłumaczy przysięgłych jest dokonywanie wiernych przekładów, zarówno z języka niemieckiego na język polski jak i z języka polskiego na język niemiecki. Tłumacz przysięgły języka niemieckiego w warszawskiej dzielnicy Żoliborz może dla Państwa przetłumaczyć m.in. takie dokumenty:

 • zaświadczenie o niezaleganiu ze składkami
 • zaświadczenie o niezaleganiu z podatkami
 • zaświadczenie o miejscu zamieszkania
 • pełnomocnictwo dwuszpaltowe
 • umowa o pracę
 • zmiana umowy o pracę
 • napisy do filmów
 • umowa z członkiem zarządu
 • tłumaczenia pisemne ustaw, rozporządzeń, opinii prawnych
 • tłumaczenie dokumentów notarialnych, sądowych, korespondencji handlowej

Przed rozpoczęciem pracy tłumacz polsko niemiecki wycenia usługę oraz informuje Zamawiającego o terminie wykonania przekładu. Przy sporządzaniu wyceny tłumacza niemieckiego obowiązuje tajemnica zawodowa – dane Klienów (oraz treść dokumentów) nie są udostępniane osobom trzecim.

Tłumacz polsko niemiecki Warszawa Żoliborz

Tłumacz języka niemieckiego Śródmieście

Tłumacz języka niemieckiego może dla Państwa wykonać nie tylko tłumaczenia przysięgłe, ale również zwykłe, które nie są uwierzytelnione. Dotyczy to zarówno tłumaczeń ustnych, jak i pisemnych. Śródmieście, Ursynów, Kabaty – to dzielnice, w których najczęściej można mnie spotkać, np. przy podpisywaniu aktu notarialnego. Tłumaczenia w języku niemieckim oraz w języku polskim wykonuję terminowo, rzetelnie i zachowaniem zasad poufności, właściwych dla zawodu zaufania publicznego.

Tłumacz polsko niemiecki Warszawa Śródmieście

Tłumacz przysięgły języka niemieckiego Bieżanów

Tłumaczenie ustne oraz pisemne możliwe jest z języka ojczystego (język polski) na język obcy (język niemiecki). Przekład może być również dokonywany w drugą stronę – z języka niemieckiego na j. polski. Tłumacz przysięgły języka niemieckiego Bieżanów Warszawa – zapraszam do skorzystania z moich usług oraz do umówienia spotkania z udziałem tłumacza przysięgłego, np. u notariusza.

Tłumacz polsko niemiecki Warszawa Bieżanów

Tłumacz języka niemieckiego Rembertów

Pracując w zawodzie tłumacza przysięgłego m. in. w dzielnicy Rembertów, przekładam m.in. wszelkiego rodzaju umowy, świadectwa pracy, dokumenty oficjalne dla urzędów lub innej instytucji państwowej, akty notarialne, roboty budowlane i sprawy związane z umowami deweloperskimi. Tłumacz przysięgły języka niemieckiego Rembertów – zapraszam do skorzystania z profesjonalnego biura tłumaczeń przysięgłych oraz zwykłych (nieuwierzytelnionych).

Tłumacz polsko niemiecki Warszawa Rembertów

BEZPŁATNA WYCENA TŁUMACZENIA:

   
  Formularz kontaktowy przetwarza dane osobowe. Przeczytaj w jaki sposób.

  W przypadku braku odpowiedzi na wiadomość przesłaną przez formularz kontaktowy, proszę o kontakt bezpośrednio na adres mailowy: pawel.gromolak@gmail.com lub telefonicznie: +48 509099866

  Tłumacz polsko niemiecki Kabaty Warszawa

  Adres biura tłumacza: Text-Service Paweł Gromolak, ul. Wańkowicza 2/13b, 02-796 Warszawa. Tłumacz polsko niemiecki Kabaty – mój lokal oddalony jest 150 metrów od stacji metra Kabaty. Wykonuję tłumaczenia pisemne, tłumaczenia ustne (m.in. tłumaczenia konsekutywne oraz tłumaczenia symultaniczne, szeptane i kabinowe) w dowolnej kombinacji językowej (pl/de i de/pl).

  Poniżej znajdą Państwo przykładowe rodzaje dokumentów, które mogą zostać przeze mnie przetłumaczone w biurze tłumacza przysięgłego na Kabatach w Warszawie:

  • umowa z członkiem zarządu
  • umowa sprzedaży nieruchomości (lub najmu, dzierżawy)
  • wyciąg z księgi wieczystej
  • odpis z Krajowego Rejestru Sądowego
  • wyciąg z Krajowego Rejestru Sądowego
  • wszelkie akty notarialne
  • Due Dilligence

  Zapraszam do kontaktu pod numerem telefonu +48 509 099 866, mailowo pawel.gromolak@gmail.com lub do odwiedzenia biura tłumaczeń przysięgłych języka niemieckiego Text-Service zlokalizowanego na Kabatach w Warszawie pod adresem: ul. Wańkowicza 2/13b, 02-796 Warszawa.

  Tłumacz polsko niemiecki Warszawa Kabaty

  Adres biura:

  (150 m. od stacji metra Kabaty)