Tłumacz przysięgły języka niemieckiego Lublin

Text-Service Paweł Gromolak – tłumacz przysięgły języka niemieckiego Lublin. Wykonuję profesjonalne usługi w zakresie tłumaczeń z języka niemieckiego na język polski i z języka polskiego na język niemiecki – m.in. dla Klientów z Lublina. Posiadam uprawnienia tłumacza przysięgłego od 31.12.2001 (nr wpisu na listę TP/837/05). Ukończyłem filologię germańską na Uniwersytecie Wrocławskim (1996 r.) i studia prawnicze na Uniwersytecie Europejskim Viadrina / Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu (2000 r.). Specjalizuję się w tłumaczeniach prawnych, ekonomicznych. Często wykonuję tłumaczenia specjalistyczne (np. dokumentacja finansowa, umowa dwujęzyczna, rachunek zysków i strat, raport biegłego rewidenta).

Moje biuro znajduje się w Warszawie przy ul. Wańkowicza 2/13b, 02-796 Warszawa. Lublin jest jednym z miast, w którym mogę dla Państwa być obecny osobiście (np. podczas negocjacji handlowych, przy podpisywaniu aktu notarialnego) lub zdalnie. Tłumaczenia zdalne obejmują zarówno usługi pisemne, jak i ustne.

Posiadam kwalifikowany podpis elektroniczny. Umożliwia on mi wykonywanie tłumaczeń przysięgłych na odległość, bez konieczności dostarczania Państwu papierowej wersji przełożonego dokumentu. Gotowe tłumaczenie dostarczane jest do Państwa mailowo, uwierzytelniam je za pomocą ww. podpisu. Takie tłumaczenie pisemne ma moc prawną równą wersji papierowej – takiej, na której znajduje się podpis i pieczątka specjalisty.

Tłumaczenia zdalne ustne najczęściej wykonuję na potrzeby organizowanych konferencji, eventów, szkoleń, spotkań biznesowych, wykładów, negocjacji lub dla sądów (tłumacząc np. zeznania świadka podczas rozprawy).

Zapraszam do kontaktu mailowego oraz telefonicznego:

e-mail: pawel.gromolak@gmail.com 

tel. +48 509 099 866

Tłumacz przysięgły języka niemieckiego Lublin
Tłumacz przysięgły języka niemieckiego Lublin

Tłumacz przysięgły języka niemieckiego Lublin – oferta i cennik

Oferta i cennik tłumaczeń dotyczy zarówno przekładów zwykłych (niepoświadczonych), jak i przysięgłych (poświadczonych). Tłumacz przysięgły języka niemieckiego Lublin może także dla Państwa zrealizować tłumaczenia ustne, zarówno te zwykłe, jak i uwierzytelnione.

Szczegółowa wycena zlecenia poprzedzona jest wglądem do dokumentu źródłowego. Proszę o przesłanie na mój adres mailowy (pawel.gromolak@gmail.com) dokumentu do tłumaczenia. W odpowiedzi otrzymają Państwo szczegółową wycenę, informację, czy dany dokument musi zostać przetłumaczony w formie przysięgłej (lub czy wystarczy forma zwykła – niepoświadczona) oraz określę dokładny, wiążący mnie termin realizacji.

Tłumacz polsko niemiecki Lublin – Paweł Gromolak

Oferta i cennik – tłumacz przysięgły języka niemieckiego Lublin

Tłumacz przysięgły języka niemieckiego Lublin – cenniktłumaczenie ustne zdalne
(1 godz. = 300 zł)
tłumaczenie ustne
(1 blok = 4 godz. obecności tłumacza)
tłumaczenie pisemne poświadczone
(1 str. = 1125 znaków)
tłumaczenie pisemne zwykłe
(1 str. = 1500 znaków)
tłumaczenie polsko niemieckie – tryb zwykły
(w uzgodnionym terminie, 1-2 dni)
300 zł netto
600 zł netto
800 zł netto
55 zł netto
55 zł netto
tłumaczenie polsko niemieckie – tryb ekspresowy
do 3 stron – realizacja w dniu zlecenia /
na następny dzień rano lub powyżej 6 stron/dzień)
80 zł netto80 zł netto
Zamówienie bezpłatnej wyceny tłumaczenia | tłumacz polski-niemiecki przysięgły Lublin
 1. Powyższe ceny są cenami netto (należy doliczyć VAT 23%).
 2. Kwota do zapłaty wynika z wiążącej wyceny, przedstawionej przez tłumacza przed przyjęciem zlecenia i
  zaakceptowanej przez klienta. Podstawą wyceny jest powyższa tabela.
 3. Tłumaczenia ustne specjalistyczne, wymagające szczególnego zapoznania się z zakresem usługi (np. historia
  choroby przy tłumaczeniach medycznych, tłumaczenie specjalistycznych konferencji i wykładów), wyceniane są
  odrębnie.
 4. Tłumaczenia ustne wymagające wyjazdu łączącego się z noclegiem wyceniane są odrębnie.
 5. Przy tłumaczeniach o większej objętości lub przy dokumentach o powtarzalnej treści i dłuższych terminach
  realizacji chętnie przedstawię indywidualną wycenę.
Tłumacz przysięgły języka niemieckiego Lublin
Tłumacz przysięgły języka niemieckiego Lublin – oferta i cennik tłumaczeń zwykłych oraz przysięgłych polsko-niemieckich i niemiecko polskich w Lublinie

Tłumacz przysięgły języka niemieckiego Lublin – zakres świadczonych usług

Tłumacz przysięgły języka niemieckiego Lublin to specjalista z uprawnieniami nadanymi przez Ministra Sprawiedliwości w zakresie urzędowego tłumaczenia i poświadczania dokumentów z języka obcego na język polski i w odwrotnej konfiguracji – z języka polskiego na język niemiecki. Zakres świadczonych usług obejmuje m.in. akta stanu cywilnego (np. akt zgonu, akt urodzenia, uznanie ojcostwa), dokumenty notarialne (np. umowa sprzedaży, umowa najmu, umowa deweloperska), dokumenty sądowe (np. pozew, odpowiedź na pozew, apelacja), tłumaczenie odpisów i wyciągów z KRS, tłumaczenie korespondencji handlowej.

Tłumacz polsko niemiecki w Lublinie wykonuje również tłumaczenia ustne (np. podczas ślubu, negocjacji handlowych, w sądzie), specjalistyczne (m.in. dokumentacja techniczna, tłumaczenie tekstów i dokumentów finansowych, bilans, raport rewidenta, umowa dwujęzyczna) i prawnicze (uchwały, protokoły, regulaminy).

Tłumacz języka niemieckiego Lublin świadczy usługi m.in. dla takich podmiotów, jak:

 • osoby fizyczne (najczęściej tłumaczone dokumenty, to np. akty notarialne, akty stanu cywilnego, zaświadczenia, dokumenty samochodowe)
 • firmy krajowe (umowy handlowe, instrukcje obsługi, konferencje, szkolenia, negocjacje itd.)
 • podmioty zagraniczne (statuty spółek, raporty audytorskie, kontrakty, roczne raporty finansowe i inne)
 • kancelarie prawne (tłumacz przekłada m.in. takie dokumenty, jak np. pozew, odpowiedź na pozew, dokumenty związane z postępowaniami sądowymi, ekspertyzy prawne, dokumenty związane z doradztwem prawnym)
 • instytucje rządowe, sądy, organy ścigania (np. dokumenty procesowe, ekspertyzy, nagrania dźwiękowe, raporty policyjne, zeznania świadków, akty oskarżenia, dokumenty dowodowe)
 • organizacje pozarządowe (m.in. dokumenty statutowe, dokumenty grantowe, biznesplan i dokumentacja związana z pozyskiwaniem lub rozliczaniem dotacji)
 • firmy lub organizacje związane z transportem, górnictwem, lotnictwem (raporty geologiczne, raporty bezpieczeństwa, instrukcje obsługi samolotów, dokumenty celne i przewozowe, dokumenty ubezpieczeniowe)
 • agencje marketingowe (tłumacz przekłada np. treści stron internetowych, wpisów blogowych, artykułów na potrzeby SEO itd.)

Wycena tłumaczenia dokonywana jest bez dodatkowych opłat. Zadowolenie klienta i wykonanie tłumaczenia najwyższej jakości jest dla mnie priorytetem.

Podejmuję się także tłumaczenia dokumentów specjalistycznych z zakresu medycyny (recepty, opisy choroby, zalecenia lekarskie itd.). Mogę uczestniczyć ustnie (zdalnie lub osobiście) podczas wizyty pacjenta u lekarza specjalisty.

Tłumacz przysięgły języka niemieckiego Lublin

Tłumaczenie przysięgłe (poświadczone) czy tłumaczenie zwykłe (niepoświadczone)?

Tłumaczenie przysięgłe (czyli poświadczone, uwierzytelnione) dotyczy tych wszystkich sytuacji, w których wymagane jest oficjalne tłumaczenie dokumentów – celem potwierdzenia ich autentyczności. Tłumaczenia przysięgłe najczęściej są spotykane w sądownictwie, w sprawach związanych z obrotem nieruchomościami, w opiece zdrowotnej, w sprawach związanych z pracą, zatrudnieniem i procesami migracyjnymi. Tłumaczenie zwykłe (niepoświadczone, nieuwierzytelnione) wykonywane jest wtedy, gdy potwierdzenie legalności dokumentu nie jest wymagane. Tłumaczenia zwykłe obejmują najczęściej sytuacje związane z życiem codziennym (listy, korespondencja, rozmowy telefoniczne) lub sytuacjami biznesowo-szkoleniowymi (negocjacje handlowe, wykłady, prezentacje, szkolenia i inne).

Tłumacz przysięgły języka niemieckiego w Lublinie – Text-Service Paweł Gromolak

Tłumacz przysięgły języka niemieckiego Lublin

Tłumaczenia ustne z języka niemieckiego w Lublinie

Oprócz tłumaczeń zdalnych (ustnych oraz pisemnych) mogę dla Państwa wykonać tłumaczenie ustne z języka polskiego na język niemiecki lub w konfiguracji odwrotnej, z języka niemieckiego na język polski w Lublinie. Negocjacje handlowe, wizyta delegacji z zagranicy, ślub w kościele lub Urzędzie Stanu Cywilnego – jeśli potrzebują Państwo tłumacza, który będzie obecny podczas tego rodzaju wydarzeń w Lublinie, proszę o kontakt.

Tłumacz przysięgły języka niemieckiego Lublin

Czas oczekiwania na gotowe tłumaczenie

Czas oczekiwania na gotowe tłumaczenie wynosi zwykle 1-3 dni robocze przy prostych dokumentach o standardowej objętości. Obszerniejsze dokumenty zajmują proporcjonalnie więcej czasu. Proszę o kontakt mailowy (wraz z załączeniem tekstu do tłumaczenia), abym mógł określić precyzyjny termin realizacji zlecenia.

Przy realizacji usługi nie pobieramy dodatkowych opłat za przygotowanie wyceny.

Tłumacz przysięgły języka niemieckiego Lublin

BEZPŁATNA WYCENA TŁUMACZENIA:

   
  Formularz kontaktowy przetwarza dane osobowe. Przeczytaj w jaki sposób.

  W przypadku braku odpowiedzi na wiadomość przesłaną przez formularz kontaktowy, proszę o kontakt bezpośrednio na adres mailowy: pawel.gromolak@gmail.com lub telefonicznie: +48 509099866

  Jak zlecić tłumaczenie?

  Często jestem pytany o to jak mogą Państwo zlecić tłumaczenie. Proszę o przesłanie tekstu do tłumaczenia poprzez pocztę e-mail. W odpowiedzi otrzymają Państwo wycenę oraz poinformuję Państwa o terminie realizacji przekładu.

  Tłumaczenie ustne (zdalne lub realizowane z moją fizyczną obecnością we wcześniej określonym miejscu) mogą Państwo zlecić telefonicznie, pod numerem +48 509 099 866. W ten sposób będę w stanie od razu poinformować Państwa o mojej dostępności w określonym przez Państwa terminie.

  Jeśli nie dysponują Państwo cyfrową wersją dokumentu (np. skanem), mogą Państwo dostarczyć do mnie te dokumenty np. kurierem lub listem poleconym. Tłumacze przysięgli w takiej sytuacji tłumaczą z dokumentu papierowego lub ze skanów wykonanych we własnym zakresie.

  Oferuję usługi tłumaczeń w atrakcyjnych cenach. Istnieje możliwość realizacji tłumaczenia w trybie ekspres.

  Tłumacz przysięgły języka niemieckiego Lublin
  Tłumacz przysięgły języka niemieckiego Lublin Paweł Gromolak – w biurze tłumaczeń Text-Service.

  Kontakt do biura tłumaczeń

  Poniżej znajdą Państwo kontakt do biura tłumaczeń. Biuro tłumaczeń Text-Service Paweł Gromolak mieści się przy ul. Wańkowicza 2/13b, 02-796 Warszawa. Realizuję usługi zdalnie dla Klientów na terenie całej Polski (ustne, pisemne, przysięgłe).

  Zapraszam do kontaktu:

  e-mail: pawel.gromolak@gmail.com 

  tel. +48 509 099 866

  Adres biura:

  (150 m. od stacji metra Kabaty)