Tłumacz przysięgły języka niemieckiego Gdańsk

Text-Service Paweł Gromolak – profesjonalny tłumacz przysięgły języka niemieckiego Gdańsk. Wykonuję usługi dla klientów indywidualnych oraz firm. Odbiorcami moich przekładów są także kancelarie prawne, podmioty międzynarodowe i instytucje państwowe (urzędy, sąd, prokuratura, policja itd.). Specjalizuję się w tłumaczeniach prawniczych, technicznych oraz ekonomicznych.

Inne rodzaje tłumaczeń, które często wykonuję, charakterystyczne dla regionu i portowego charakteru miasta:

 • dokumentacja portowa (obsługa portu, umowy przewozowe, certyfikaty)
 • tłumaczenie konosamentu na język niemiecki lub polski
 • tłumaczenia przysięgłe dla przemysłu stoczniowego (m.in. tłumaczenia techniczne, specyfikacje itp.)
 • tłumaczenia turystyczne (materiały turystyczne, przewodniki, menu restauracji)
 • przekłady dla przewoźników morskich (transport, logistyka, m.in. listy przewozowe, plany transportowe, umowy)
 • tłumaczenia prawne (międzynarodowe transakcje handlowe zawierane np. w Gdańsku, regulacje portowe, plany transportowe itd.)
 • tłumaczenia ekologiczne, związane z ochroną środowiska
 • tłumaczenia dokumentów prywatnych (listy, wspomnienia, dzienniki, notatki)

Pracuję w zawodzie przysięgłego języka niemieckiego od 31.12.2001 r. (nr wpisu na listę TP/837/05). Jestem magistrem filologii germańskiej na Uniwersytecie Wrocławskim (1996 r.) oraz magistrem prawa na Uniwersytecie Europejskim Viadrina / Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu (2000 r.). Choć moje biuro zlokalizowane jest w Warszawie przy ul. Wańkowicza 2/13b (dzielnica Kabaty), to wykonuję usługi na terenie całego kraju, w większości przypadków zdalnie. Posiadam kwalifikowany podpis elektroniczny umożliwiający mi uwierzytelnianie tłumaczeń przysięgłych zdalnie.

Tłumacz przysięgły języka niemieckiego Gdańsk

Tłumacz przysięgły języka niemieckiego Gdańsk – oferta i cennik

Poniżej znajduje się oferta i cennik przekładów, które jako tłumacz przysięgły języka niemieckiego pracujący m.in. w mieście Gdańsk mogę dla Państwa wykonać. Tłumaczę nie tylko dokumenty prawnicze, ekonomiczne i te, które powiązane są z przemysłem i transportem morskim, ale także wszelkie inne rodzaje dokumentów, związanych z życiem codziennym, funkcjonowaniem firm, załatwianiem spraw w urzędzie lub u notariusza itd.

Wykonuję przekłady ustne oraz dokumentów z języka polskiego na język niemiecki i w odwrotnej konfiguracji, z języka niemieckiego na język polski.

Oferta i cennik – tłumacz przysięgły języka niemieckiego Gdańsk, Gdynia i Sopot

Tłumacz przysięgły języka niemieckiego Trójmiasto – OFERTA I CENNIKtłumaczenie ustne zdalne
(1 godz. = 300 zł)
tłumaczenie ustne
(1 blok = 4 godz. obecności tłumacza)
tłumaczenie pisemne poświadczone
(1 str. = 1125 znaków)
tłumaczenie pisemne zwykłe
(1 str. = 1500 znaków)
tłumaczenie polsko niemieckie – tryb zwykły
(w uzgodnionym terminie, 1-2 dni)
300 zł netto
600 zł netto
800 zł netto
55 zł netto
55 zł netto
tłumaczenie polsko niemieckie – tryb ekspresowy
do 3 stron – realizacja w dniu zlecenia /
na następny dzień rano lub powyżej 6 stron/dzień)
80 zł netto80 zł netto
Gdańsk, Sopot, Gdynia – tłumaczenia polsko niemieckie | cennik – zamówienie bezpłatnej wyceny tłumaczenia
 1. Powyższe ceny są cenami netto (należy doliczyć VAT 23%).
 2. Kwota do zapłaty wynika z wiążącej wyceny, przedstawionej przez tłumacza przed przyjęciem zlecenia i
  zaakceptowanej przez klienta. Podstawą wyceny jest powyższa tabela.
 3. Tłumaczenia ustne specjalistyczne, wymagające szczególnego zapoznania się z zakresem usługi (np. historia
  choroby przy tłumaczeniach medycznych, tłumaczenie specjalistycznych konferencji i wykładów), wyceniane są
  odrębnie.
 4. Tłumaczenia ustne wymagające wyjazdu łączącego się z noclegiem wyceniane są odrębnie.
 5. Przy tłumaczeniach o większej objętości lub przy dokumentach o powtarzalnej treści i dłuższych terminach
  realizacji chętnie przedstawię indywidualną wycenę.
Tłumacz przysięgły języka niemieckiego Gdańsk
Tłumacz przysięgły języka niemieckiego Gdańsk – Paweł Gromolak

Tłumacz przysięgły polsko niemiecki Gdańsk

Jakie jeszcze dokumenty może przetłumaczyć polsko niemiecki tłumacz przysięgły Gdańsk? W jakich obszarach się porusza? Przykłady tłumaczeń z języka niemieckiego lub na język niemiecki:

 • akta stanu cywilnego (akt zawarcia małżeństwa, uznanie ojcostwa, akt zmiany nazwiska, akr urodzenia itd.)
 • dokumenty notarialne i sądowe (akty notarialne, pełnomocnictwa, umowy deweloperskie, pozew, odpowiedź na pozew, apelacja, wyrok, zażalenie, decyzja administracyjna, protokół z oględzin)
 • odpisy i wyciągi z KRS
 • korespondencja handlowa (zaproszenia, protokoły z negocjacji w Gdańsku, Gdyni lub Sopocie, specyfikacje produktów, pisma i wezwania)
 • tłumaczenia ustne (ślub, negocjacje, tłumaczenie symultaniczne, konsekutywne, wyjazd służbowy, wywiad, wykład, prezentacja, tłumaczenia rozmów handlowych)
 • dokumenty prawnicze (umowy notarialne m.in. w Gdańsku, protokoły z przesłuchań świadka, uchwała zarządu, status spółki, umowa deweloperska itd.)
 • tłumaczenia specjalistyczne (dokumenty samochodowe, specyfikacja towarów, raport z badania, karta pojazdu, dokumenty celne, faktury)
 • inne (zaświadczenia, pełnomocnictwa, publicystyka, napisy do filmów, wywiady, tłumaczenia kontekstowe itd.)

Serdecznie zapraszam do skorzystania z moich usług.

Tłumacz przysięgły języka niemieckiego Gdańsk

Tłumaczenia przysięgłe język niemiecki Gdynia, Sopot

Terminowość, wierność oryginałowi w przekładaniu tekstu, poufność – to dla mnie priorytety. Tłumacz języka niemieckiego to zawód zaufania publicznego. Wykonuję tłumaczenia dla urzędów, osób fizycznych, firm w Gdańsku, Gdyni lub Sopocie, podmiotów międzynarodowych wykonujących usługi m.in. na terenie Polski i Niemiec, kancelarii prawniczych. Mogę wykonać przekład dla uczelni wyższych (np. Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Wrocławski) – pisemny lub ustny. Tłumaczenia przysięgły język niemiecki w Gdańsku to także obsługa takich miast, jak m.in. Gdynia oraz Sopot.

Tłumacz przysięgły języka niemieckiego Gdańsk, Gdynia i Sopot

Tłumacz przysięgły języka niemieckiego Olsztyn, Elbląg, Słupsk, Koszalin

Inne, przykładowe miasta w regionie, w których tłumacz przysięgły języka niemieckiego może okazać się bardzo potrzebny, to m.in. Elbląg, Olsztyn, Słupsk i Koszalin. To miasta, które posiadają rozwinięty sektor IT oraz technologiczny, oznacza to, że istnieje w tych lokalizacjach duże zapotrzebowanie na tłumaczenia w dziedzinie technologii (dokumentacje techniczne, strony internetowe, sprawy związane z oprogramowaniem).

Tłumacz języka niemieckiego – zapraszam Państwa do kontaktu oraz do skorzystania z usług tłumaczeń.

Tłumacz przysięgły języka niemieckiego Gdańsk, Elbląg, Słupsk, Olsztyn i Koszalin

Jak zlecić tłumaczenie?

Często jestem pytany o to jak zlecić tłumaczenie z języka niemieckiego lub na język niemiecki. Najprostszą formą jest przesłanie mi tekstu źródłowego w wiadomości mailowej (skan), na adres pawel.gromolak@gmail.com. Dokumenty mogą także zostać pozostawione w moim biurze, które znajduje się na warszawskim Ursynowie, przy ul. Wańkowicza 2/13b, 02-796 Warszawa (150 metrów od stacji metra Kabaty). W przypadku dodatkowych pytań lub chęci wyjaśnienia kwestii technicznych, proszę o kontakt pod numerem tel. +48 509 099 866.

Wycena tłumaczenia przysięgłego odbywa się następująco: tłumacz zlicza liczbę znaków ze spacjami. Tekst, który ma 1125 znaków uznawany jest przez Ministerstwo Sprawiedliwości za 1 stronę tłumaczeniową. Tłumaczenia ustne wyceniane są indywidualnie, w zależności od ilości bloków tłumaczeniowych a także terminu i miejsca realizacji przekładu symultanicznego, konsekutywnego lub szeptanego.

Przyjmując zamówienie od klienta, doliczam podatek VAT do końcowej kwoty, którą klient będzie musiał uiścić za tłumaczenie. Do realizacji usług podchodzę w pełni profesjonalnie i z zaangażowaniem właściwym dla zawodu zaufania publicznego. Terminowość świadczonych usług jest dla mnie priorytetem. Często w pracy tłumacza wykonuję tłumaczenia w trybie ekspres – np. tego samego dnia lub kolejnego dnia, do określonej godziny.

Zapraszam do skorzystania z moich usług w zakresie tłumaczeń ustnych, pisemnych, uwierzytelnionych oraz niepoświadczonych. Świadczę usługi zdalnie lub osobiście w Trójmieście. Te 3 miasta są bardzo dobrze ze sobą skomunikowane, możliwy jest między nimi nie tylko dojazd pociągiem lub samochodem, ale także dojazd autobusem. Ze względu na szeroką sieć kontaktów biznesowych i handlowych wewnętrznych między Gdańskiem, Gdynią i Sopotem oraz zewnętrznych – z Niemcami, Norwegią, Szwecją – region ten rozwija się bardzo dynamicznie poszerzając zakres działalności na różnych obszarach.

Tłumacz przysięgły języka niemieckiego Gdańsk – Text-Service Paweł Gromolak.

Tłumacz przysięgły języka niemieckiego Gdańsk
Tłumacz przysięgły języka niemieckiego Gdańsk – Text-Service Paweł Gromolak – profesjonalne usługi tłumaczeniowe w Trójmieście

BEZPŁATNA WYCENA TŁUMACZENIA:

   
  Formularz kontaktowy przetwarza dane osobowe. Przeczytaj w jaki sposób.

  W przypadku braku odpowiedzi na wiadomość przesłaną przez formularz kontaktowy, proszę o kontakt bezpośrednio na adres mailowy: pawel.gromolak@gmail.com lub telefonicznie: +48 509099866

  Gdańsk, Gdynia, Sopot – profesjonalna obsługa klienta

  Profesjonalna obsługa klienta w zakresie tłumaczeń dotyczy nie tylko terminu wykonania tłumaczenia przysięgłego lub zwykłego (niepoświadczonego), ale przede wszystkim samego przekładu – tłumaczenie z języka niemieckiego na język polski lub z języka polskiego na niemiecki musi być wierne oryginałowi, spójne językowo pod względem słownictwa, stylu i gramatyki, zrozumiałe. Istotny jest kontekst kulturowy – dobre tłumaczenie uwzględnia różnice między językiem źródłowym i docelowym. Gdańsk, Sopot, Gdynia – to miasta, w których najczęściej pracuję.

  Charakterystyka regionu: w Gdańsku znajdziemy rozwinięty przemysł stoczniowy, który nierzadko eksportuje swoje produkty (statki, łodzie) do Niemiec. W Gdańsku także znajdują się liczne biura handlowe i konsultingowe, świadczące usługi dla niemieckich klientów.

  Tłumacz przysięgły języka niemieckiego Gdańsk

  Tłumaczenia symultaniczne i konsekutywne po niemiecku Gdańsk

  Gdańsk, ze względu na swoje przymorskie położenie, jest ważnym portem handlowym i celem turystycznym. To miejsce wielu międzynarodowych transakcji handlowych. Takie spotkania często wymagają obecności tłumacza języka niemieckiego. Tłumaczenia ustne podczas rozmów, negocjacji to często tłumaczenia symultaniczne. Tłumaczenia konsekutywne po niemiecku i na niemiecki częściej są spotykane przy dłuższych formach wypowiedzi (np. podczas wykładów). Lektor w przypadku tłumaczenia konsekutywnego przekłada całą wypowiedź lub jej fragment po zakończeniu wypowiedzi mówcy.

  Tłumacz przysięgły języka niemieckiego Gdańsk
  Tłumaczenia ustne polsko-niemieckie i niemiecko polskie – Gdańsk, Sopot, Gdynia

  Tłumacz przysięgły języka niemieckiego Gdańsk – kontakt

  Tłumacz przysięgły języka niemieckiego Gdańsk – Paweł Gromolak.

  Kontakt telefoniczny: tel. +48 509 099 866
  Zapraszam również do kontaktu mailowego: pawel.gromolak@gmail.com

  Adres biura tłumaczeń: ul. Wańkowicza 2/13b, 02-796 Warszawa

  Tłumacz przysięgły języka niemieckiego Gdańsk

  Adres biura:

  (150 m. od stacji metra Kabaty)