Tłumacz przysięgły języka niemieckiego Śląsk – Katowice, Sosnowiec, Gliwice, Zabrze, Bytom

Text-Service Paweł Gromolak – tłumacz przysięgły języka niemieckiego. Śląsk to jeden z regionów, na terenie którego wykonuję profesjonalne usługi tłumaczeń polsko niemieckich oraz niemiecko polskich (m.in. w takich miastach, jak np. Katowice, Gliwice, Bytom, Zabrze i Sosnowiec). Choć na co dzień mieszkam w Warszawie (tutaj także zlokalizowane jest moje biuro tłumaczeń), to nic nie stoi na przeszkodzie, abym mógł wykonać dla Państwa usługę zdalnie – zarówno ustną jak i pisemną, zwykłą oraz przysięgłą.

Jestem magistrem filologii germańskiej (1996 r.) i magistrem prawa (2000 r.). Specjalizuję się w tłumaczeniach technicznych, prawniczych, ekonomicznych i biznesowych. Współpracuję z wieloma kancelariami prawnymi w zakresie obsługi językowej ich działalności. Uprawnienia tłumacza przysięgłego zdobyłem 31.12.2001 r. (nr wpisu na listę TP/837/05).

Tłumaczenia ustne online wykonywane są za pomocą środków porozumiewania się na odległość (np. tłumaczenie ustne przysięgłe wykonywane dla sądu, może dotyczyć zeznań świadka). Tłumaczenia przysięgłe realizowane zdalnie podpisywane są przeze mnie za pomocą kwalifikowanego podpisu elektronicznego. Taki dokument ma moc prawną równą tłumaczeniu pisemnemu, które opatrzone jest pieczęcią tłumacza i podpisem osoby dokonującej przekładu.

Realizując usługę tłumaczenia ustnego lub pisemnego, mogę być fizycznie obecny m.in. w takich miastach, jak np.: Katowice, Gliwice, Sosnowiec, Zabrze, Bytom, Tychy, Ruda Śląska. Jeśli organizują Państwo szkolenie, konferencję, spotkanie biznesowe, na którym potrzebny jest tłumacz ustny – mogę odwiedzić również np. Dąbrowę Górniczą, Chorzów, Jaworzno, Rybnik, Częstochowę. Mogę być obecny na akcie notarialnym w Tarnowskich Górach, Piekarach Śląskich lub Opolu. Obsługuję również (poza woj. śląskim) m.in. takie miasta jak Wrocław, Poznań, Łódź, Bydgoszcz, Szczecin, Gdańsk czy Kraków.

Adres biura tłumaczeń: ul. Wańkowicza 2/13b, 02-796 Warszawa

e-mail: pawel.gromolak@gmail.com 

tel. +48 509 099 866

tłumacz przysięgły języka niemieckiego śląsk - katowice, gliwice, bytom, sosnowiec i zabrze

Tłumacz przysięgły języka niemieckiego Śląsk – zakres świadczonych usług

Poniżej znajdą Państwo zakres świadczonych przeze mnie usług. Tłumacz przysięgły języka niemieckiego Śląsk – Paweł Gromolak.

 • tłumaczenia ustne (zwykłe oraz przysięgłe)
 • tłumaczenia pisemne (zwykłe oraz poświadczone)
 • Przekłady realizuję osobiście lub zdalnie (on-line), zarówno ustne, jak i pisemne

Tłumaczę m.in. dokumenty z takich obszarów, jak np.:

 • akta stanu cywilnego (np. akt urodzenia, akt zgonu, uznanie ojcostwa, akt zmiany nazwiska)
 • dokumenty notarialne (pełnomocnictwo, umowa sprzedaży, umowa deweloperska itd.)
 • dokumenty sądowe (pozew, odpowiedź na pozew, apelacja, pismo procesowe, wyrok sądu itp.)
 • dokumenty prawnicze (np. uchwała zarządu, statut spółki z o.o., umowa najmu, umowa cesji udziałów, umowa zastawu na udziałach, protokół z przesłuchania świadka)
 • KRS, księgi wieczyste (odpis, wyciąg, informacja, zaświadczenie)
 • korespondencja handlowa (zamówienia, zaproszenia, protokoły z negocjacji, faktury, specyfikacje i inne)
 • zaświadczenia (o niezaleganiu, o zarobkach, o zmianie, o wpisie, o wymeldowaniu itd.)
 • świadectwa energetyczne

Wykonuję również tłumaczenia specjalistyczne, m.in.:

 • dokumentacja finansowa, bilans, RZiS
 • sprawozdanie z działalności
 • raport z badania
 • wypis ze szpitala
 • dokumenty samochodowe
 • duży i mały brief
 • dokumentacje celne

Tłumaczenia ustne dotyczą najczęściej ślubów, negocjacji, wywiadów, spotkań. Mogę dla Państwa przeprowadzić tłumaczenie szkolenia z obsługi maszyny, rozprawy w sądzie, mogę być obecny podczas wizyty u lekarza lub na wyjeździe służbowym.

Tłumaczenia przysięgłe wykonywane na odległość uwierzytelniam kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Tłumaczenie podpisane w ten sposób posiada identyczną moc prawną jak dokument papierowy, na którym znajduje się podpis i pieczęć tłumacza przysięgłego.

tłumacz przysięgły języka niemieckiego śląsk - katowice, gliwice, bytom, sosnowiec i zabrze
Paweł Gromolak – tłumacz języka niemieckiego podczas pracy.

Tłumacz języka niemieckiego na Śląsku – gdzie jeszcze wykonywane są usługi?

Poniżej mogą Państwo przeczytać gdzie jeszcze wykonywane są usługi tłumaczeń na Śląsku. Tłumacz języka niemieckiego może dla Państwa wykonać przekład ustny lub pisemny, zwykły (niepoświadczony) lub przysięgły (uwierzytelniony).

Tłumacz przysięgłe i zwykłe Rybnik – polsko niemieckie

Tłumaczenia zwykłe oraz przysięgłe polsko niemieckie (i niemiecko polskie) możliwe są także dla osób fizycznych i firm mających swoją siedzibę w mieście Rybnik. Jeśli potrzebują Państwo profesjonalnego przekładu, zapraszam do kontaktu.

tłumacz przysięgły języka niemieckiego Rybnik

Tłumacz przysięgły języka niemieckiego Częstochowa

Częstochowa to jedno z miast, w którym tłumacz przysięgły języka niemieckiego może dla Państwa wykonać m.in. tłumaczenie podczas rozprawy sądowej, spotkania, prezentacji.

tłumacz przysięgły języka niemieckiego Częstochowa

Tłumacz przysięgły język niemiecki Tarnowskie Góry

Tarnowskie Góry – tutaj także usługa tłumaczenia jest możliwe. Tłumacz przysięgły może dla Państwa wykonać tłumaczenie ustne (symultaniczne, konsekutywne, szeptane, kabinowe) lub pisemne w mieście Tarnowskie Góry. Przekład na język niemiecki (lub język polski) może także odbyć się zdalnie, za pomocą środków porozumiewania się na odległość. Zapraszam do kontaktu.

tłumacz przysięgły języka niemieckiego Tarnowskie Góry

Tłumacz przysięgły języka niemieckiego Opole – tłumaczenia pisemne i ustne

Tłumaczenia ustne i pisemne mogę być także realizowane w mieście Opole. Jeśli chcą Państwo, abym był fizycznie obecny w Opolu lub na terenie woj. opolskiego, np. na konferencji, szkoleniu lub sympozjum – zapraszam do kontaktu. Tłumacz przysięgły języka niemieckiego może także zrealizować dla Państwa tłumaczenie zdalne – takie rozwiązanie nie tylko jest tańsze, ale również pozwala zaoszczędzić czas wszystkim uczestnikom spotkania (np. szkolenia biznesowego, konferencji).

tłumacz przysięgły języka niemieckiego Opole

Tłumacz język niemiecki i polski Piekary Ślaskie

Korespondencja handlowa, biznesowa, świadectwa energetyczne, dokumenty certyfikacyjne, umowy i kontrakty z branży górniczej i przemysłowej – to przykładowe obszary, w których porusza się tłumacz przysięgły języka niemieckiego w mieście Piekary Śląskie.

Tłumaczenia wykonywane są na język niemiecki i na język polski. Jeśli potrzebuję Państwo tłumacza przysięgłego, który zrealizuje profesjonalne tłumaczenie również na język angielski – zapraszam do kontaktu, polecę zaprzyjaźnionego specjalistę z języka angielskiego, który spełni Państwa oczekiwania.

tłumacz przysięgły języka niemieckiego Piekary Śląskie

Tłumacz języka niemieckiego Katowice

Tłumaczenie może zostać zrealizowane z języka niemieckiego na język polski lub odwrotnie, z języka polskiego na język niemiecki. Tłumacz przysięgły j. niemieckiego Katowice – Paweł Gromolak. Jeśli potrzebują Państwo tłumaczenia z zakresu branży górniczej i wydobywczej (np. związane z działaniem kopalń, sprzętem górniczym, bezpieczeństwem w kopalniach) – zapraszam do kontaktu.

tłumacz przysięgły języka niemieckiego Katowice

Tłumacz polsko niemiecki Gliwice

Tłumacz polsko niemiecki może być obecny również w Gliwicach. Tłumaczenia realizowane w mieście Gliwice to np. przekłady techniczne górnicze, tłumaczenia dokumentacji górniczej, przekłady z zakresu inżynierii, tłumaczenia w dziedzinie ochrony środowiska lub turystyczne.

tłumacz przysięgły języka niemieckiego Gliwice

Tłumacz niemiecko polski Sosnowiec

Zaświadczenia, dokumenty prawnicze, notarialne, sądowe – to przykłady dokumentów, które może dla Państwa przełożyć na język polski lub niemiecki tłumacz niemiecko polski Sosnowiec.

tłumacz przysięgły języka niemieckiego Sosnowiec

Tłumacz przysięgły języka niemieckiego Zabrze

Tłumaczenie z języka niemieckiego na język polski (lub w konfiguracji PL/DE) umowy o pracę, napisów do filmów, zaświadczeń, wywiadów, aktów wykonawczych – m.in. takie usługi może dla Państwa zrealizować tłumacz przysięgły w mieście Zabrze.

tłumacz przysięgły języka niemieckiego Zabrze

Profesjonalny tłumacz przysięgły języka niemieckiego Bytom

Jeśli potrzebny jest Państwu profesjonalny tłumacz przysięgły z języka niemieckiego, świadczący usługi m.in. w mieście Bytom – proszę o przesłanie tłumaczenia na adres pawel.gromolak@gmail.com lub o kontakt telefoniczny pod numerem +48 509 099 866.

tłumacz przysięgły języka niemieckiego Bytom

Tłumacz niemiecko-polski Chorzów

Chorzów to kolejny przykład miasta, w którym tłumacz niemiecko-polski może dla Państwa wykonać usługi w zakresie profesjonalnego przekładu z języka niemieckiego na język polski lub odwrotnie – języka polskiego na język niemiecki.

tłumacz przysięgły języka niemieckiego Chorzów

Tłumacz przysięgły język niemiecki Tychy

Pełnomocnictwo dwuszpaltowe, akty normatywne, opinie prawne, listy intencyjne – to przykłady dokumentów, które może dla Państwa przetłumaczyć tłumacz przysięgły w mieście Tychy. Przekład może zostać wykonany z języka polskiego na język niemiecki lub odwrotnie – z j. niemieckiego na język polski.

tłumacz przysięgły języka niemieckiego Tychy

Tłumacz języka niemieckiego Ruda Śląska

Ruda Śląska – także tutaj tłumacz języka niemieckiego może być obecny. Jeśli potrzebują Państwo tłumaczeń turystycznych, medycznych, zdrowotnych lub np. dotyczących projektowania i budowy infrastruktury związanej z górnictwem – zapraszam do kontaktu.

tłumacz przysięgły języka niemieckiego Ruda Śląska

Znajdą Państwo w moim biurze tłumaczeń krótkie terminy realizacji – posiadam doświadczenie w tłumaczeniu dokumentów z najróżniejszych dziedzin (technicznych, urzędowych, medycznych, specjalistycznych itp.). Tłumaczenia dokumentów (lub ustne) mogą być wykonywane z języka niemieckiego na język polski lub w odwrotnej konfiguracji: z języka polskiego na język niemiecki.

tłumacz przysięgły języka niemieckiego w Rudzie Śląskiej

Tłumacz polsko-niemiecki Dąbrowa Górnicza

Tłumaczenia z branży górniczej, przemysłowej – zarówno z języka niemieckiego na język polski, jak i w konfiguracji polsko-niemiecki. M.in. takie przekłady wykonuje tłumacz w mieście Dąbrowa Górnicza. Jeśli potrzebują Państwo tłumaczenia specyfikacji technicznej, instrukcji obsługi, dokumentacji projektów inżynieryjnych, kontraktu, umowy, raportów badawczych – proszę o kontakt z moim biurem tłumaczeń.

tłumacz przysięgły języka niemieckiego Dąbrowa Górnicza

Tłumaczenia przysięgłe niemieckie Jaworzno

Najczęściej mam do czynienia z tłumaczeniami prawniczymi. Mogę dla Państwa wykonać tłumaczenia przysięgłe lub zwykłe takich dokumentów, jak np. odpowiedź na pozew, protokół, akt notarialny, status spółki akcyjnej. Jeśli organizują Państwo spotkanie biznesowe, szkolenie lub konferencję w mieście Jaworzno – mogę wykonać tłumaczenie ustne (zdalne lub osobiście).

tłumacz przysięgły języka niemieckiego Jaworzno

BEZPŁATNA WYCENA TŁUMACZENIA:

   
  Formularz kontaktowy przetwarza dane osobowe. Przeczytaj w jaki sposób.

  W przypadku braku odpowiedzi na wiadomość przesłaną przez formularz kontaktowy, proszę o kontakt bezpośrednio na adres mailowy: pawel.gromolak@gmail.com lub telefonicznie: +48 509099866

  Oferta i cennik – tłumacz przysięgły języka niemieckiego Śląsk

  Tłumacz przysięgły języka niemieckiego Śląsk – OFERTA I CENNIKtłumaczenie ustne zdalne
  (1 godz. = 300 zł)
  tłumaczenie ustne
  (1 blok = 4 godz. obecności tłumacza)
  tłumaczenie pisemne poświadczone
  (1 str. = 1125 znaków)
  tłumaczenie pisemne zwykłe
  (1 str. = 1500 znaków)
  tłumaczenie polsko niemieckie – tryb zwykły
  (w uzgodnionym terminie, 1-2 dni)
  300 zł netto
  600 zł netto
  800 zł netto
  55 zł netto
  55 zł netto
  tłumaczenie polsko niemieckie – tryb ekspresowy
  do 3 stron – realizacja w dniu zlecenia /
  na następny dzień rano lub powyżej 6 stron/dzień)
  80 zł netto80 zł netto
  Tłumacz języka niemieckiego Katowice, Gliwice, Sosnowiec, Bytom Zabrze – Zamówienie bezpłatnej wyceny tłumaczenia
  1. Powyższe ceny są cenami netto (należy doliczyć VAT 23%).
  2. Kwota do zapłaty wynika z wiążącej wyceny, przedstawionej przez tłumacza przed przyjęciem zlecenia i
   zaakceptowanej przez klienta. Podstawą wyceny jest powyższa tabela.
  3. Tłumaczenia ustne specjalistyczne, wymagające szczególnego zapoznania się z zakresem usługi (np. historia
   choroby przy tłumaczeniach medycznych, tłumaczenie specjalistycznych konferencji i wykładów), wyceniane są
   odrębnie.
  4. Tłumaczenia ustne wymagające wyjazdu łączącego się z noclegiem wyceniane są odrębnie.
  5. Przy tłumaczeniach o większej objętości lub przy dokumentach o powtarzalnej treści i dłuższych terminach
   realizacji chętnie przedstawię indywidualną wycenę.

  Kontakt do tłumacza przysięgłego języka niemieckiego

  Poniżej znajdą Państwo kontakt do tłumacza przysięgłego języka niemieckiego:

  Adres biura: ul. Wańkowicza 2/13b, 02-796 Warszawa (150 metrów od stacji metra Kabaty)

  e-mail: pawel.gromolak@gmail.com 

  tel. +48 509 099 866 (kontakt telefoniczny możliwy jest w godzinach 08:00 – 20:00)

  Dokumenty do tłumaczenia mogą Państwo przesłać do mnie mailem lub – jeśli nie dysponują Państwo cyfrową kopią dokumentu: pocztą tradycyjną, kurierem lub osobiście. Odbiór dokumentów również może nastąpić osobiście, u mnie w biurze. Tłumaczenie może zostać do Państwa odesłane mailowo (również to przysięgłe – zostanie opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym).

  Przed przystąpieniem do tłumaczenia dokonuję wyceny – znają Państwo szczegółową cenę usługi (oraz termin realizacji przekładu) przed przystąpieniem przeze mnie do dokonywanych czynności w zakresie wykonywania tłumaczenia.

  tłumacz przysięgły języka niemieckiego śląsk - katowice, gliwice, bytom, sosnowiec i zabrze
  Tłumacz przysięgły języka niemieckiego na Śląsku – obsługuję m.in. takie miasta, jak: Katowice, Gliwice, Zabrze, Bytom, Sosnowiec, Tychy, Dąbrowa Górnicza.

  Adres biura:

  (150 m. od stacji metra Kabaty)